Polityka prywatności

Polityka prywatności serwisu www.strefaoutdoor.pl

Niniejsza Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania i ochrony danych osobowych przekazanych przez Użytkowników w związku z korzystaniem przez nich usług sklepu internetowego strefaoutdoor.pl poprzez Serwis. 

1. W jaki sposób zbierane są dane użytkowników?

 • dane zbierane podczas rejestracji – adres email, hasło do konta użytkownika;
 • dane zbierane podczas transakcji zakupu – imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, dane dotyczące formy płatności np. typ karty kredytowej, numer karty kredytowej, data ważności, numer CVV;
 • dane zbierane automatycznie – adres IP, nazwa domeny, typ przeglądarki, typ systemu operacyjnego itd.
 • dane zbierane podczas kontaktu ze sklepem – np. imię, nazwisko, adres email, numer telefonu itd. 
 • gromadzenie plików “cookies” – patrz punkt 4.

2. Kto jest administratorem danych?

Administratorem danych osobowy zawartych w serwisie jest Łukasz Rutkowski, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą STREFA NETWORK ŁUKASZ RUTKOWSKI, z siedzibą w ul. Kartingowa 2A/2, 62-023 Kamionki, wpisany do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, NIP 7822874177, REGON 384991384.

3. W jaki sposób dane są wykorzystywane?

Dane osobowe pozostawione w serwisie nie zostaną sprzedane ani udostępnione osobom trzecim, zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych.

Dane zbierane podczas rejestracji wykorzystane będą wyłącznie do umożliwienia zalogowanie się w serwisie.

Dane zbierane podczas transakcji zakupu będą wykorzystane w celu realizacji transakcji, w tym pobrania pieniędzy i wysłania towaru użytkownikowi. W tym celu dane użytkownika mogą być przekazane firmie obsługującej transakcje płatnicze w celu obciążenia karty kredytowej kupującego. Firma ta nie będzie wykorzystywać tych danych w żadnym innym celu. Podanie tych danych jest obowiązkowe w celu dokonania zakupu.

Dane zbierane automatycznie mogą być użyte do analizy zachowań użytkowników na stronie internetowej, zbieranie danych demograficznych o użytkownikach, lub do personalizacji zawartości naszych stron internetowych. Dane te są zbierane automatycznie o każdym użytkowniku.

Dane zbierane podczas kontaktu ze sklepem wykorzystane będą tylko i wyłącznie do odpowiedzi na zapytanie użytkownika. 

4. Wykorzystanie ciasteczek

 1. „sesyjne” – przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia przeglądarki internetowej;
 2. „stałe” – przechowywane w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików Cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika;
 3. „wydajnościowe” – umożliwiają zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
 4. „niezbędne” – umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu;
 5. „funkcjonalne” – umożliwiające zapamiętanie wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika;
 6. „własne” – zamieszczane przez Serwis;
 7. „zewnętrzne” – pochodzące z witryny innej niż Serwis, umożliwiające między innymi dostarczanie dopasowanych treści reklamowych i poprawną obsługę w Serwisie aplikacji współpracujących usługodawców.

5. Sposób kontaktu z użytkownikiem

Po dokonaniu transakcji zakupu użytkownik może otrzymywać wiadomości email z informacjami dotyczącymi transakcji. Jeśli użytkownik zapisał się na Newsletter, lub w inny sposób wyraził zgodę na jego otrzymywanie, będzie go otrzymywał drogą elektroniczną. 

6. Informacja o możliwości zmiany danych użytkownika

Do danych zawartych w formularzu przysługuje wgląd osobie fizycznej, która je tam umieściła. Osoba ta ma również prawo do modyfikacji i zaprzestania przetwarzania swoich danych w dowolnym momencie. Modyfikację danych osobowych osoba może dokonać po zalogowaniu się na swoje konto w zakładkach “Szczegóły konta” oraz “Adresy”. O chęci usunięcia konta oraz zapisanych na nim danych osobowych należy powiadomić ich administratora poprzez wiadomość email.

Osoba, która podała swoje dane podczas dokonywania zakupu bez zakładania konta, może powiadomić administratora danych osobowych o chęci modyfikacji bądź usunięcia danych osobowych poprzez wiadomość email.

7. W jaki sposób zabezpiecza się dane pobrane od użytkowników?

Zbierane dane szyfrowane są z użyciem protokołu SSL, który istotnie zwiększa bezpieczeństwo danych osobowych, włączając w to adresy, numery telefonów, numery kart bankowych.

8. Zmiany polityki prywatności

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany w polityce ochrony prywatności serwisu, na które może wpłynąć rozwój technologii internetowej, ewentualne zmiany prawa w zakresie ochrony danych osobowych oraz rozwój naszego serwisu internetowego. O wszelkich zmianach będziemy informować w sposób widoczny i zrozumiały.

W razie wątpliwości, co do któregokolwiek z zapisów niniejszej polityki prywatności, jesteśmy do dyspozycji – nasze dane znaleźć można w zakładce Kontakt.